Wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka

Naglowek

Nabycie umiejętności oraz zrozumienie relacji między: POSIADANIEM MARZEŃ, WYTRWAŁOŚCIĄ DZIAŁANIA i OSIĄGNIĘCIEM SUKCESU, to klucz do szczęśliwego i pomyślnego życia. Nasza fundacja daje dzieciom ten klucz już teraz. Dołącz do nas i przekaż 1% na ten właśnie cel.

Co chcemy osiągnąć?

Cechą wspólną wszystkich projektów o wspólnej nazwie „Marzenia Trud Sukces” jest pomoc w wyrobieniu zrozumienia relacji oraz praktycznym wdrażaniu posiadania marzeń, celów – trudem czynności – osiągnięciem sukcesu.

Programy projektów są tak przygotowywane, aby te cechy wyrabiać w dzieciach już teraz na „małych rzeczach”. Jeżeli zrobią to teraz, to w życiu dorosłym, z wielkim prawdopodobieństwem mogą być „skazani” na sukces.

Nasza organizacja rozpoczęła współpracę z fundacją Kamienica 1. Celem działania jest  Wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka  Możecie Państwo przekazać na ten cel swój 1% i wspomóc naszą inicjatywę wpisując w  każde zeznanie roczne PIT nr KRS: 377928 oraz w rubrykę cel szczegółowy treść: Wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka.

Jak wypełnić PIT?

W formularzu PIT-37 na stronie 4/4 wpisać:

Pozycja 137

Pozycja 138
kwotę

Pozycja 139
Wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka

Pozycja 140
Postawić krzyżyk

Dzięki zaletom Rodzinnych Domów Dziecka nasze programy mają wielką szansę powodzenia

Rodzinny Dom Dziecka, to forma pieczy zastępczej dla osieroconych lub pozbawionych opieki rodzicielskiej dzieci oraz młodzieży do 18. roku życia, która jest zorganizowana w naturalnych rodzinach zastępczych, w przystosowanych domach rodzinnych. W rodzinnym domu dziecka znajduje się od 4 do 8 dzieci osieroconych oraz nieokreślona liczba dzieci biologicznych lub adoptowanych. W praktyce przebywa od kilku do kilkunastu dzieci.

ZALETA nr 1
 Rodzinne formy opieki nad dzieckiem są najbardziej zbliżone do naturalnego środowiska, w jakim powinno wychowywać się dziecko. Dla dziecka osieroconego lub pozbawionego czasowo opieki rodzicielskiej przebywanie w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka pozwala na względnie normalne funkcjonowanie w małym, bezpiecznym środowisku, gdzie nie jest anonimowe, ma konkretnych, stałych opiekunów, doświadcza troski i opieki. Pozwala to także na uniknięcie piętna sieroty i poczucia inności.

ZALETA nr 2
 Rodzinna opieka zastępcza zapewnia optymalne warunki rozwoju psychofizycznego dziecka. W rodzinie dziecko realizuje swoje podstawowe potrzeby nie tylko fizjologiczne, ale także potrzebę bezpieczeństwa, przynależności i miłości. Ich realizacja jest podstawą prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego.

ZALETA nr 3
 Chroni dziecko przed krzywdą – zarówno w bezpośredniej konfrontacji z różnego rodzaju niebezpieczeństwami zagrażającymi dziecku, jak i poprzez uchronienie go przed możliwymi konsekwencjami długotrwałego pobytu w placówce tradycyjnej. Wiąże się to również z tym, że rodzina może zapewnić dziecku więcej czasu na pracę indywidualną, rehabilitację czy zajęcia dostosowane bezpośrednio do deficytów i potrzeb dziecka.

ZALETA nr 4
 Stanowi szansę dla dzieci i ich rodziny naturalnej, aby zaleczyć rany. Rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka obok swojej funkcji opiekuńczej, mają za zadanie także współpracę z rodzinami biologicznymi. W miarę swoich możliwości oraz gotowości współpracy ze strony rodziny biologicznej, przyczyniają się do zmiany sytuacji, która spowodowała, że dziecko nie może wychowywać się w swojej naturalnej rodzinie.

ZALETA nr 5
 Dziecko ma szansę poznać i nauczyć się prawidłowych wzorców zachowania, relacji w rodzinie oraz ról pełnionych przez poszczególnych jej członków. Poprzez codzienne życie w rodzinie zastępczej uczy się poczucia obowiązku, odpowiedzialności za siebie i innych. Przygotowuje się w ten sposób do dorosłego życia.

ZALETA nr 6
 W rodzinnych formach opieki zastępczej nawiązują się pozytywne więzi pomiędzy ich członkami. To bardzo ważna funkcja z uwagi na częsty brak pozytywnych wzorów takich relacji w rodzinie biologicznej. W swoim dorosłym życiu i przyszłym budowaniu więzi rodzinnych, dzieci będą miały pozytywne wzorce do naśladowania.

ZALETA nr 7
 Usamodzielnienie nie oznacza odcięcia dziecka od środowiska, w którym się wychowało. Podobnie jak w każdej rodzinie naturalnej, dziecko, które skończyło 18 lat może liczyć na wsparcie rodziców i pomoc w sytuacjach trudnych. Ta ważna cecha rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka jest nazywana „opieką następczą”. Za tę opiekę rodzice zastępczy nie otrzymują wynagrodzenia.

Jeżeli zechcielibyście Państwo wspomóc naszą działalność dodatkowymi wpłatami, to prosimy o skorzystanie z poniższego przycisku.